گاز گرفتن رسانه ها خبر چند رسانه ای

گاز گرفتن: رسانه ها خبر چند رسانه ای

گت بلاگز وب‌گردی پیامک اعلام تماس از دست رفته هزینه دارد؟

طی روزهای گذشته پیامی در اینترنت انتشار یافته که بر اساس آن اعلام می‌شود که در صورت فعال بودن سرویس تماس‌بان جهت مشترکان همراه اول، هر بار هزینه‌ای معادل ۴۰۰ تومان به حساب یکسان منظور می‌شود.

پیامک اعلام تماس از دست رفته هزینه دارد؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، اینترنت طی سال های اخیر شرایطی ایجاد کرده تا در موارد متعدد رسانه های غیر رسمی و افراد اطلاعات مختلفی را با شهروندان به اشتراک گذاشته و گاهی حتی روشنگری کنند، ولی به هر صورت اطلاع یافتن از میزان صحت این اخبار نیز دشواری های خاص خود را داشته و همواره نمی توان به صحت و سقم این اطلاعات مطمئن بود.

عبارات مهم : مخابرات – اینترنت

به تازگی نیز در این فضا خبری انتشار یافته و بر مبنای آن به مشترکان گوشی هشدار داده شده است که استفاده از سرویس تماس بان هر بار هزینه ای 400 تومانی جهت یکسان به دنبال دارد.

در متن این خبر آمده است: «قابل توجه مشترکان همراه اول؛ در صورت فعال بودن سرویس تماس بان (اعلام تماس بی پاسخ) به ازای هر اعلام مبلغ 400 تومان به عنوان خدمات مبتنی بر محتوا در قبض گوشی تلفن همراه شما لحاظ می شود و شما می توانید با ارسال عدد صفر به شماره 9914 از فعال بودن آن اطلاع یافته و با ارسال عدد پنج به 9914 آن را غیر فعال کنید.»

در آخر این خبر هم اینگونه خواسته شده است که با اطلاع رسانی به سایر دوستان خود از برداشت میلیاردی ماهانه مخابرات از قبض گوشی تلفن همراه ها جلوگیری کنید.

اما مراجعه به سایت همراه اول اطلاعاتی راجع به سرویس تماس بان در اختیار مشترکان قرار می دهد. بر روی این سایت آمده است: «تماس بان نام سرویسی از همراه اول است که به مشترکین اجازه می دهد از تماس های دریافتی خود در زمانی که در دسترس نیستند، اطلاع حاصل کنند. این سرویس این عنوان را با پیامک به شما اعلام می کند، ولی در متن خبر خود تنها شماره تماس گیرنده را درج می نماید.»

پیگیری عنوان از سوی همراه اول هم گویای آن است که سرویس نام برده فاقد هر گونه هزینه محسوب شده است و کاملا رایگان است و اپراتور از ارسال خبر تماس های از دست رفته سودی نمی برد و مشخص نیست به چه علت و انگیزه ای چنین پیامی در اینترنت انتشار یافته هست.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مخابرات | اینترنت | اطلاعات | اطلاعات | همراه | شماره | ارسال | انتشار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz