گاز گرفتن رسانه ها خبر چند رسانه ای

گاز گرفتن: رسانه ها خبر چند رسانه ای

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه اعلام ظرفیت‌های تازه ، انتخاب رشته بیش از ۶۹ هزار داوطلب کنکور

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور از گزینش رشته بیش از۶۹ هزار داوطلب خبرداد و اعلام کرد: داوطلبان تا شنبه ۲۰ مردادماه وقت دارند نسبت به گزینش رشته‌های مورد علاقه

اعلام ظرفیت‌های تازه ، انتخاب رشته بیش از ۶۹ هزار داوطلب کنکور

انتخاب رشته بیش از ۶۹ هزار داوطلب کنکور/اعلام ظرفیت های تازه

عبارات مهم : آموزش

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور از گزینش رشته بیش از۶۹ هزار داوطلب خبرداد و اعلام کرد: داوطلبان تا شنبه ۲۰ مردادماه وقت دارند نسبت به گزینش رشته های مورد علاقه در کنکور سراسری سال ۹۷ اقدام کنند.

دکتر حسین توکلی در گفت وگو با ایسنا، ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: خاص نامه پیک سنجش با عنوان «راهنمای گزینش رشته» حاوی مطالب بافایده جهت داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۷ از روز شنبه ۱۳ مرداد از طریق پایگاه اینترنتی شرکت سنجش آموزش کشور انتشار یافته و داوطلبان مجاز به گزینش رشته ، از روز ۱۵ مرداد گزینش رشته را شروع کردند و تا ۲۰ مرداد ماه می توانند با مراجعه به سایت این شرکت نسبت به گزینش رشته خود اقدام کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: داوطلبان براساس مندرجات کارنامه و رتبه و نمره نهایی زیرگروه ارائه شده است در کارنامه، گزینش رشته کنند. همچنین داوطلبان جهت آگاهی از شانس قبولی خود در دانشگاه مورد نظرشان می توانند از سامانه گزینش رشته مجازی که از شنبه ۱۳ مرداد در سایت شرکت سنجش فعال شده، استفاده کنند.

اعلام ظرفیت‌های تازه ، انتخاب رشته بیش از ۶۹ هزار داوطلب کنکور

دکتر توکلی از اعلام ظرفیت های تازه در اصلاحیه دفترچه راهنمای گزینش رشته کنکور خبر داد و گفت: تا ساعت ۱۲ امروز تعداد ۶۹ هزار و ۱۱۹ داوطلب نسبت به گزینش رشته در آزمون سراسری ۹۷ اقدام کردند. داوطلبانی که در کنکور شرکت کرده ولی غایب بودند و همچنین کسانی که در این آزمون شرکت نکردند نیز می توانند تا ۲۴ مرداد با مراجعه به سایت شرکت سنجش نسبت به گزینش رشته در رشته ها بدون آزمون اقدام کنند.

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور همچنین شانس قبولی در کنکور امسال را بالای ۷۰ درصد بیان کرد و با تاکید بر اینکه ۴۶۷ هزار نفر جهت پذیرش در دوره روزانه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مجاز شدند، اضافه کرد: ۱۲۹ هزار نفر از این افراد در دوره روزانه و ۳۰ هزار نفر در نوبت شبانه پذیرفته خواهند شد. در مجموع حدود ۱۶۰ هزار داوطلب در این دوره ها پذیرش می شوند که اسامی چهار برابر این میزان ظرفیت اعلام شده است است.

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور از گزینش رشته بیش از۶۹ هزار داوطلب خبرداد و اعلام کرد: داوطلبان تا شنبه ۲۰ مردادماه وقت دارند نسبت به گزینش رشته‌های مورد علاقه

دکتر توکلی با بیان اینکه نتیجه های نهایی کنکور ۹۷ نیمه دوم شهریور ماه اعلام می شود، خاطرنشان کرد: به طور کلی ۷۶۳ هزار و ۴۹۹ نفر در آزمون امسال پذیرفته خواهند شد که این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۹ هزار و ۴۹۹ نفر زیاد کردن یافته است.

واژه های کلیدی: آموزش | داوطلب | داوطلبان | آزمون سراسری | کنکور سراسری | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz