گاز گرفتن رسانه ها خبر چند رسانه ای

گاز گرفتن: رسانه ها خبر چند رسانه ای

گت بلاگز اخبار پزشکی هشدار قندخون اوج در مادران باردار غیردیابتی

بالا بودن قند خون در مادران باردار غیردیابتی می‌تواند احتمال نارسایی قلبی را در نوزادانِ آنها زیاد کردن دهد.

هشدار قندخون اوج در مادران باردار غیردیابتی

هشدار قندخون اوج در مادران باردار غیردیابتی

عبارات مهم : دیابت

بالا بودن قند خون در مادران باردار غیردیابتی می تواند احتمال نارسایی قلبی را در نوزادانِ آنها زیاد کردن دهد.

به گزارش ایسنا، کارشناسان در بررسی های پیشین خود دریافته بودند که دیابت در دوران بارداری احتمال نارسایی مادرزادی قلبی را زیاد کردن می دهد ولی در مطالعه تازه آشکار شد این ترساندن می تواند حتی متوجه نوزادانِ زنان بارداری شود که قند خون آنها در این دوران زیاد کردن می یابد ولی به حد دیابت نمی رسد.

هشدار قندخون اوج در مادران باردار غیردیابتی

متخصصان علوم پزشکی در آمریکا اظهار داشتند: این یافته ها می تواند تاثیر عمیقی بر چگونگی معاینات پزشکی زنان باردار و درمان آنان داشته باشد و به این ترتیب نه تنها مبتلا شدن به دیابت بلکه حتی اوج بودن راحت قند خون نیز در دوران بارداری مورد توجه قرار گیرد.

به گفته متخصصان آمریکایی، بیماری مادرزادی قلبی زمانی اتفاق می افتد که قلب به طور طبیعی رشد خود را ندارد. این مسئله مرسوم ترین نارسایی مادرزادی است و تقریبا در هر ۱۰۰۰ تولد هشت مورد یا حدود یک درصد از این عارضه مشاهده می شود. در حالیکه بسیاری از این نارسایی ها خفیف هستند بعضی از آنها می تواند مرگبار و کشنده باشد.

بالا بودن قند خون در مادران باردار غیردیابتی می‌تواند احتمال نارسایی قلبی را در نوزادانِ آنها زیاد کردن دهد.

متخصصان در این بررسی مشاهده کردند: در میان زنانی که قبل یا در دوران بارداری دچار دیابت نبودند خطر به دنیا آوردن نوزاد مبتلا به نارسایی مادرزادی قلبی به ازای هر ۱۰ میلی گرم در دسی لیتر زیاد کردن قند خون در مراحل اولیه بارداری، هشت درصد زیاد می شود.

به گزارش هلث دی نیوز، متخصصان آمریکایی همچنین تاکید کردند: زیاد زنانی که نوزادان مبتلا به بیماری مادرزادی قلبی به دنیا می آورند دچار دیابت نیستند.

واژه های کلیدی: دیابت | پزشکی | باردار | بارداری | بارداری | مبتلا شدن | نارسایی قلبی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz