گاز گرفتن رسانه ها خبر چند رسانه ای

گاز گرفتن: رسانه ها خبر چند رسانه ای

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی معاملات دلار روزانه شد

روز گذشته، دلار و سکه نتوانستند مرزهای مقاومتی را بشکنند و در مسیر کاهشی قرار گرفتند. در سومین روز هفته، شاخص بازار افت ۱۰ تومانی را به ثبت رساند و روی عدد ۴ ه

معاملات دلار روزانه شد

معاملات دلار روزانه شد

عبارات مهم : بازار

روز گذشته، دلار و سکه نتوانستند مرزهای مقاومتی را بشکنند و در مسیر کاهشی قرار گرفتند. در سومین روز هفته، شاخص بازار افت ۱۰ تومانی را به ثبت رساند و روی عدد ۴ هزار و ۱۸۰ تومان آرام گرفت. این افت در شرایطی به ثبت رسید که دلار روز یکشنبه به محدوده ۴ هزار و ۱۹۰ تومان وارد شده است بود و عده ای از بازیگران تصور می کردند که روز دوشنبه نقاط مقاومتی ۴ هزار و ۱۹۲ و ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی شکسته شوند.

با این حال، در این روز خبری از افزایشی های بازار نبود و معاملات بازار زیاد حالت روزانه داشت. به اعتقاد بعضی از بازیگران باتجربه بازار، اوضاع معاملات در سومین روز هفته با روزهای پیشین کمی متفاوت بود. به باور آنها، روز دوشنبه معامله گران کمی در بازار حضور داشتند که به امید زیاد کردن آینده قیمت دلار اقدام به خرید کنند؛ در واقع زیاد معاملات حالت روزانه داشت و جهت پاسخگویی به نیازهای روزانه تهیه می شد. در عین حال، زیاد معامله گران نگاه درازمدتی به خرید دلار نداشتند و تهیه دلار زیاد به منظور پاسخگویی به تقاضای واقعی بازار بود.

معاملات دلار روزانه شد

این در حالی است که از اوایل آذرماه تقاضای زیادی وارد بازار شده است بود که نشانه از خرید ارز را بر مبنای نوسان گیری قرار داده بود. آنها اقدام به خرید دلار می کردند، آیا که انتظار داشتند قیمت در روزهای بعد با زیاد کردن زیادی مواجه شود. به نظر می رسد روز دوشنبه چنین تقاضایی در بازار وجود نداشت. یکی از دلایل این اتفاق ناشی از انتظارات معامله گران هست. به گفته فعالان، معامله گران به طور سنتی انتظار دارند که قیمت دلار از هفته سوم دی ماه توان زیادی جهت رشد را از خود نشان ندهد و حرکت به سوی قیمت های پایین تر را ترجیح دهد.

این در حالی است که تا پیش از آن، همچنان انتظار زیاد کردن قیمت دلار وجود دارد، هرچند که قابل مقایسه با انتظارات افزایشی آذرماهی نیست.روز دوشنبه همزمان با افت قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی ۳ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت یک میلیون و ۳۹۶ هزار تومان رسید. در سومین روز هفته، حراج سکه در بانک کارگشایی نیز انجام شد. البته زیاد متقاضیان در قیمت هایی نزدیک به سطح قیمت های بازار اقدام به خرید کردند. این در حالی بود که مسوول حراج هم یکبار به متقاضیان اعلام کرد که قیمت دلار حتی تا ۴ هزار و ۱۷۶ تومان پایین آمده هست؛ مقصود او این بود که معامله گران به این قیمت توجه کنند و در قیمت های پیشنهادی خود جهت خرید سکه، آن را لحاظ کنند.

روز گذشته، دلار و سکه نتوانستند مرزهای مقاومتی را بشکنند و در مسیر کاهشی قرار گرفتند. در سومین روز هفته، شاخص بازار افت ۱۰ تومانی را به ثبت رساند و روی عدد ۴ ه

قدرت فروشنده های ارزی

روز سوم هفته بر وفق فروشندگان دلار گذشت. روز دوشنبه، شاخص بازار ارز معاملات خود را با قیمت ۴ هزار و ۱۸۵ تومان شروع کرد که کاهشی ۵ تومانی نسبت به قیمت بسته شده است روز یکشنبه داشت. در ادامه روز دلار افت بیشتری را نیز تجربه کرد و حتی در مقاطعی به محدوده ۴هزار و ۱۷۰ تومان قدم گذاشت، هر چند در نهایت ساعت ۳ بعدازظهر روی کف محدوده ۴ هزار و ۱۸۰ تومان به کار خود آخر داد. بعد از ساعت ۳ بعدازظهر قیمت دلار افت بیشتری را تجربه می کرد و فروشندگان تلاش می کردند که قیمت را تا ابتدای محدوده ۴ هزار و ۱۷۰ تومان پایین ببرند. بعضی از بازیگران باتجربه بازار باور داشتند، در صورت شکست مرز حمایتی ۴ هزار و ۱۶۸ تومان قیمت توان افت تا مرز ۴ هزار و ۱۵۰ تومانی را خواهد داشت.

معاملات دلار روزانه شد

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | دوشنبه | روزانه | بازیگران | روز دوشنبه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz