گاز گرفتن رسانه ها خبر چند رسانه ای

گاز گرفتن: رسانه ها خبر چند رسانه ای

گت بلاگز اخبار اجتماعی شرط آموزش و پرورش جهت پذیرفتن «تعطیلات زمستانی»

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه در خصوص تعطیلات یک‌ماهه زمستانی مدارس هنوز نظری نداده‌ایم، گفت: شرکت محیط زیست طرحی را از منظر «کاهش آلودگی هوا» ج

شرط آموزش و پرورش جهت پذیرفتن «تعطیلات زمستانی»

شرط آموزش و پرورش جهت پذیرفتن «تعطیلات زمستانی»

عبارات مهم : آموزش

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه در خصوص تعطیلات یک ماهه زمستانی مدارس هنوز نظری نداده ایم، گفت: شرکت محیط زیست طرحی را از منظر «کاهش آلودگی هوا» جهت ایجاد تعطیلات زمستانی آماده کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، مهدی نوید ادهم گفت: شرکت محیط زیست طرحی را از منظر «کاهش آلودگی هوا» جهت ایجاد تعطیلات زمستانی آماده کرده هست، آموزش و پرورش به مسئله تعطیلات زمستانی از منظر اموزش و تربیت نگاه می کند؛ ما به تعطیلات زمستانی تنها جهت کم کردن آلودگی هوا نمی اندیشیم بلکه به تمام یک سال تحصیلی نگاه کرده و جهت مدیریت و استفاده بهینه از وقت جهت تحقق اهداف آموزشی و تربیتی چاره اندیشی می کنیم.

وی افزود: آموزش و پرورش خواهان اصلاح تقویم آموزشی کشور است و ما با تعطیلات زمستانی به شرطی موافقیم که مصوبه مجلس جهت شروع سال تحصیلی در مهرماه و آخر آن در اردیبهشت ماه اصلاح شده است و اختیار اعمال عوض کردن در تقویم آموزشی به شورای عالی آموزش و پرورش و هیات دولت واگذار شود تا بتواند وقت شروع سال تحصیلی را متناسب با شرایط کشور عوض کردن دهد.

نوید افزود: ما بیش از تعطیلات زمستانی، دلواپس طولانی بودن تعطیلات تابستانی هستیم که از نظر ما توجیه آموزشی، فرهنگی، تربیتی و حتی اقتصادی و اجتماعی ندارد و باید جهت کم کردن آن چاره اندیشی کرد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اضافه کرد: طرحی که تعطیلات یک ماهه زمستانی را مطرح می کند مربوط به شرکت محیط زیست است ولی قطعاً از آموزش و پرورش هم نظر خواهند خواست کما اینکه سال گذشته هم این اتفاق افتاد و طرحی به مجلس فرستاده شد که مورد تایید نهایی قرار نگرفت.

نوید با بیان اینکه شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص تعطیلات یک ماهه زمستانی مدارس هنوز نظری نداده هست، گفت: ما هم قبول داریم که عوض کردن تقویم آموزشی در کلان کشور تأثیرگذار است و راه حل های مختلفی می توان جهت آن آینده نگری کرد ولی پیش شرط آن، این است که مجلس محترم بپذیرد که مصوبه اش جهت وقت شروع سال تحصیلی اصلاح شود.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در آخر تاکید کرد: با توجه به تاثیرات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تعطیلات بر زندگی مردم و فرآیند پیشرفت کشور و با عنایت به پیچیدگی و چند بعدی بودن موضوع، اگر کارگروه مشترکی با حضور نمایندگانی از دولت و مجلس جهت بررسی مسئله اصلاح تقویم آموزشی تشکیل شود، می تواند کار را بهتر پیش ببرد.

شرط آموزش و پرورش جهت پذیرفتن «تعطیلات زمستانی»

واژه های کلیدی: آموزش | تقویم | آلودگی | آموزشی | آلودگی هوا | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz