گاز گرفتن رسانه ها خبر چند رسانه ای

گاز گرفتن: رسانه ها خبر چند رسانه ای

گت بلاگز اخبار اجتماعی تعمیر سوختگی درب مسجد سید ، بخش سوخته پل خواجو ارزش تاریخی ندارد

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان اصفهان گفت: سوختگی پل خواجو که در اثر بی توجهی افراد بدون سرپناه در وقت روشن کردن آتش رخ داد، جزئی بود و بخش سوخته نیز ارزش تاریخی ندا

تعمیر سوختگی درب مسجد سید ، بخش سوخته پل خواجو ارزش تاریخی ندارد

بخش سوخته پل خواجو ارزش تاریخی ندارد/تعمیر سوختگی درب مسجد سید

عبارات مهم : تاریخی

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: سوختگی پل خواجو که در اثر بی توجهی افراد بدون سرپناه در وقت روشن کردن آتش رخ داد، جزئی بود و بخش سوخته نیز ارزش تاریخی نداشته است.

فریدون الله یاری در ارتباط با حریق در یکی از معابر چوبی بخش زیرین پل خواجو اظهار داشت: ما در زمستان به طور معمول با چنین مشکلاتی مواجه هستیم چراکه افراد بدون سرپناه یا کارتن خواب، در زیرپل ها شب های پاییز و زمستان را سپری و جهت گرم تر شدن محیط اطراف اقدام به روشن کردن آتش می کنند که دقت مورد نیاز جهت آسیب نرسیدن به محیط اطراف را ندارند.

وی با بیان اینکه بخش چوبی سوخته در پل خواجو ارزش تاریخی نداشته هست، افزود: این چوب ها به منظور ترمیم گذر میان بخش های متفاوت کف پل خواجو تعبیه شده است بود که با کم توجهی افرادی که در زیر پل آتش روشن کردند به شکل جزئی سوخته است.

میزان آسیب درب مسجد سید جزئی و قابل ترمیم است
مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان در ارتباط با سوختن درب جنوبی مسجد سید اصفهان نیز بیان داشت: اتفاقی مشابه جهت یکی از درب های مسجد سید که در کوچه ای کم رفت و آمد واقع شده است است رخ داد و بی دقتی بعد از روشن کردن آتش در ورودی مسجد این اتفاق را رقم زده است.

وی میزان این آسیب را جزئی و قابل برطرف برشمرد و ابراز داشت: در این مکان کارگاهی جهت ترمیم کاشی های این بخش از ورودی مسجد وجود دارد که بعد از اتمام این مرمت درب سوخته مسجد نیز مورد تعمیرات مورد نیاز قرار خواهد گرفت.

لزوم توجه زیاد هیئت امنای مسجد سید جهت حفاظت از بخش غربی و جنوبی مسجد سید
الله یاری در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به اینکه سقاخانه های چوبی کنار این درب نیز پیش از این سوخته و شکسته است نیاز به نگهبان در این بخش کم تردد وجود ندارد، ابراز داشت: مسجد سید یک مکان تاریخی در حال بهره برداری و دارای هیئت امنا و خادم است که باید جهت حفاظت از این بخش از مسجد که در یک کوچه فرعی قرار دارد، دقت بیشتری مبذول دارند.

تعمیر سوختگی درب مسجد سید ، بخش سوخته پل خواجو ارزش تاریخی ندارد

مهر

واژه های کلیدی: تاریخی | اصفهان | زمستان | سوختگی | پل خواجو | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz